December 2018
M T W T F S S
« Nov    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Громадянське суспільство | Політика і влада | Освіта | Культура | Блог | Media

Архів:

Влада та опозиція звинувачують один одного у відставці міського голови Сторожинця (оновлено)

14.09.2012 | grigorij

Сторожинецький міський голова Микола Карлійчук 10 вересня склав свої повноваження. Про це він повідомив на зібранні громади міста Сторожинець (Чернівецька область). За словами екс-голови він «більше не бажає бути жертвою політиканства» та «не буде маріонеткою ні в руках районної влади, ні в руках опозиції». І опозиція, і влада у свою чергу оприлюднили ряд публічних заяв, в яких звинувачують один одного у цій відставці.

Виступ Миколи Карлійчука зафіксовано на відео за посиланням – http://youtu.be/UbDOS1okacU. У ньому Микола Карлійчук, зокрема, зазначив наступне:

«… Сьогодні я, Микола Карлійчук, залишаю Ратушу. Я не буду маріонеткою ні в руках районної влади, ні в руках опозиції. Кожен Сторожинчанин мусить знати, що 18 із 30 депутатів Міської ради, яку Ви вибрали, стали на шлях політиканства і тепер всі претензії стосовно міського господарства варто представляти саме їм! Я прекрасно розумію, що лише справа часу, щоб Опозиція і районна Влада домовились і прийняли рішення про моє відсторонення з посади мера міста. Я довго мовчав, але сьогодні скажу. МИ ВСІ, сторожинчани, є заручниками політичної війни. Я, як мер, скільки міг цьому протистояв, але ні зі сторони районної влади, ні зі сторони опозиції не знайшов підтримки. Їх не турбують проблеми Сторожинця та Сторожинчан, вони зайняті політичними розбірками…»

Дану ситуацію прокоментували і представники Об’єднаної опозиції, районної влади та Голова Чернівецької ОДА. Всі вони звинуватили своїх політичних опонентів у цій відставці. Окрім того, як стало відомо із листа під назвою «Депутатське звернення», яке надійшло на поштову скриньку Чернівецького представництво Громадянської мережі ОПОРА від Депутата Чернівецької обласної ради Матвія Куцака, Партія регіонів вбачає в подіях, які відбулися одразу після виступу Миколи Карлійчука, порушення Закону «Про вибори народних депутатів України» з боку представників опозиції і готує з даного приводу судовий позов:

«… На цих зборах громадян були присутні й представники від так званої об’єднаної опозиції – кандидати в народні депутати України, зокрема М. Бурбак та І. Мунтян. Наскільки відомо жоден з них не є жителем м. Сторожинець. Не проживають вони й на території Сторожинецького району. В процесі зборів громадян вказані вище особи дозволили собі проводити передвиборчу агітацію. Вважаю, що їхні дії були неправомірними, оскільки збори громадян організовувалися з ініціативи Сторожинецької міської влади. Ніхто не запрошував ні М. Бурбака, ні І. Мунтяна взяти в них участь. Жодних оголошень про зустріч з вказаними кандидатами в народні депутати України від «об’єднаної опозиції» ніде в м. Сторожинець не розміщувалося. Жодних анонсів ними щодо проведення зустрічі з виборцями м. Сторожинець не робилося. Вочевидь, що дана агітація М. Бурбака, І. Мунтяна є такою, що не відповідає нормам Закону України «Про вибори народних депутатів України» та свідчить про перевищення ними своїх повноважень…»

ОНОВЛЕНО станом на 17/09/2012:

17 вересня Чернівецький окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову кандидата у народні депутати України по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу Партії регіонів Матвія Куцака до кандидатів по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу політичної партії ВО «Батьківщина» Максима Бурбака та Івана Мунтяна. Матвій Куцак звернувся у суд з проханням:

– визнати протиправними дії Максима Бурбака та Івана Мунтяна щодо здійснення передвиборчої агітації в приміщенні Будинку культури м. Сторожинець під час проведення загальних зборів громади міста, яке мало місце 10 вересня 2012 року;

– зобов’язати кандидатів від ВО «Батьківщина» утриматися від вчинення вищезазначених дій в подальшому щодо проведення агітаційної діяльності без належно оформлених договорів оренди приміщень та їх оплати.

Під час судового розгляду суд дійшов висновку, що за своїм змістом та формою виступи Максима Бурбака та Івана Мунтяна є передвиборчою агітацією. Проте, суд вважає необґрунтованими твердження позивача щодо незаконності такої агітації, зокрема, й через те, що позивач не надав суду доказів використання відповідачами для проведення передвиборчої агітації власних коштів чи коштів з інших джерел, що заборонено законом. Також суд вважає, що проведені відповідачами виступи за своїм форматом не відносяться до публічних заходів, а тому твердження позивача, що вони мали обов’язково сплатити кошти за оренду приміщень комунального Будинку культури в м. Сторожинець за проведення виступів 10 вересня 2012 року, є безпідставним. Законом «Про вибори народних депутатів України» не забороняється проведення передвиборчої агітації в приміщеннях комунальної форми власності. Постанова суду:

За коментарями звертайтесь до Назара Тимощука, координатора виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, 063 628 67 71Відкоментувати • RSS Новини ОПОРА

  • Робочій групі залишилось розглянути 922 поправки до Виборчого кодексу
   На сьогоднішньому засіданні робочої групи з доопрацювання Виборчого кодексу пройшли 158 поправок. Закінчили розгляд питань виборів депутатів сільських, селищних, міських, районних у містах рад. Крім того, на початку засідання перетнули показник у 3296 поправок, а, отже, до завершення опрацювання документу залишилось лише 1000 поправок. Про це повідомляють присутні на засіданні представники Громадянської мережі ОПОРА.
  • Більшу частину сьогоднішнього засідання групи поправки до Виборчого кодексу розглядав лише один депутат
   На сьогоднішньому засіданні робочої групи з доопрацювання Виборчого кодексу пройшли 213 поправок. Розглянули питання загальних положень місцевих виборів, а також строків та порядку висування та умов реєстрації кандидатів у депутати. Перші півтори години засідання був присутній лише один народний депутат, потім долучилися ще двоє. Про це повідомляють присутні на засіданні представники Громадянської мережі ОПОРА.
  • Спостерігачі ОПОРИ зафіксували 748 випадків «піару» політиків на бюджетних проектах
   Цього року Кабінет Міністрів направив 3 мільярди гривень на розвиток територій. Проте їх виділення характеризується відсутністю планування, обґрунтованих пріоритетів та чітких критеріїв оцінки проектів, й вкладається в логіку боротьби за симпатії виборців. Так, протягом червня – жовтня 2018 року громадські спостерігачі зафіксували 748 випадків ймовірного використання інфраструктурних проектів та соціально-економічних заходів у цілях імовірної непрямої […]