October 2017
M T W T F S S
« Sep    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Громадянське суспільство | Політика і влада | Освіта | Культура | Блог | Media

Архів:

В Чернівцях переможці виборчих перегонів розказали про свої перші кроки в парламенті

04.11.2014 | grigorij

Про децентралізацію влади, реформи, ініціативи та перші кроки в парламенті говорили під час круглого столу на тему “Депутати-мажоритарники від Чернівецької області: обіцянки та очікування”, що був організований Громадянською мережею ОПОРА. Кандидати в народні депутати, які набрали найбільше голосів виборців на виборах до Верховної Ради 26 жовтня, розповіли про своє бачення роботи в парламенті.

Фото: https://app.box.com/s/kbsoroatayj22u29c3xj

Громадянська мережа ОПОРА, яка є організатором круглого столу, запросила всіх переможців виборчих перегонів, а саме: Миколу Федорука від Народного фронту, який набрав 34.86% голосів в 201 виборчому окрузі, Івана Рибака він Блоку Петра Порошенка, який набрав 21.28% голосів в 202 окрузі, Григорія Тіміша від Блоку Петра Порошенка, який набрав 28.74% голосів виборців 203 округу та Максима Бурбака від Народного фронту, який набрав 24.22% голосів виборців в 204 виборчому окрузі. Змогли бути присутніми на заході Микола Федорук та Григорій Тіміш.

Експерти, політологи, журналісти ознайомились з передвиборчими програмами, обіцянками, які давали протягом виборчої кампанії переможці виборчих перегонів (з обіцянками в ЗМІ можна ознайомитись тут) і розпитували у кандидатів про те, як вони будуть виконувати обіцяне. Найбільше дискусій виникло навколо питань укріплення державних кордонів, введення військового стану, де зараз відбувається АТО, фінансування армії тощо.

Кандидат-переможець в 201 окрузі Микола Федорук зазначив, що виконуватиме в міру можливостей пункти, викладені в передвиборчій програмі. А саме: продовжуватиме займатись покращенням водопостачання Чернівців, сприятиме добудові корпусу Чернівецького національного університету по вулиці Сторожинецькій. Микола Федорук критикував квотний принцип розподілу посад в уряді. Також майбутній депутат планує продовжити роботу в комітеті з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, де основну увагу буде зосереджувати на децентралізації влади та проведенні місцевих виборів.

Микола Федорук наголосив на важливості прийняття змін до виборчого законодавства, уніфікації його у Виборчий кодекс та наголосив на особливостях переходу до пропорційної системи з відкритими списками.

Про пропорційну систему за відкритими списками говорив і Григорій Тіміш, який в нелегкій боротьбі набрав найбільше голосів в 203 виборчому окрузі, вказавши, що така система – це європейський шлях.

Григорій Тіміш наголосив на тому, що першим законопроектом, який він розроблятиме у Верховній Раді буде законопроект щодо підтримки і розвитку сільських місцевостей. Також він наголосив, що створить в Новоселиці, Герцах та Глибоці не просто приймальні, а ресурсні центри, які розроблятимуть проекти для розвитку вказаних населених пунктів. Говорив Григорій Тіміш і про необхідність підтримки національних меншин, адже представляє багатонаціональний округ.

Обидва кандидати-переможці наголосили на необхідності діалогу з громадянським суспільством та неприпустимості зволікання з прийняттям важливих законопроектів для реформування економіки країни.

З усіма програмами кандидатів-мажоритарників можна ознайомитись за цим посиланням: https://app.box.com/s/k93vnxbnxmskijut2s31

Детальніше:
Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua

Тарас Прокоп, тел.: +380954900504, prokoptar(at)gmail.com

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51. Важливу інформацію можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org та на сторінці в Facebook – https://www.facebook.com/oporaChernivtsi

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)Відкоментувати • RSS Новини ОПОРА

  • Імітація парламентської дискусії – загроза виборчій реформі
   Провальні результати голосування парламенту щодо 3-х законопроектів про вибори народних депутатів актуалізують необхідність започаткування якісного, інклюзивного політичного діалогу між усіма зацікавленими сторонами. Імітація парламентської дискусії не може призвести до будь-якого предметного рішення, у тому числі і щодо запровадження пропорційної системи з відкритими списками на виборах народних депутатів України.
  • Виборчий процес у 201 ОТГ відповідає базовим вимогам законодавства - ОПОРА
   На поточний момент виборчий процес відповідає базовим вимогам законодавства, є достатньо конкурентним та не супроводжується порушеннями чи факторами, які здатні поставити під сумнів належну організацію і проведення голосування. Однак дестабілізуючим фактором виборчого процесу є правова невизначеність окремих виборчих процедур, яка була спричинена незадовільною якістю чинного Закону України «Про місцеві вибори». Про це йшла мова під час […]
  • ПРОМІЖНИЙ ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СПОСТЕРЕЖЕННЯ НА ПЕРШИХ МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ У ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ 29 ЖОВТНЯ 2017 РОКУ (30.09.2017 – 18.10.2017)
   29 жовтня 2017 року відбудуться перші вибори у 201 об’єднаній територіальній громаді. Виборчі процеси офіційно розпочалися 9 вересня і охоплюють територіальні громади в усіх без виключення областях України.  Найбільша кількість перших виборів у об’єднаних громадах відбувається у Дніпропетровській (19) та Волинській областях (19), натомість у Закарпатській  та Миколаївській областях відбувається виборчий процес лише у одній […]