June 2018
M T W T F S S
« May    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Громадянське суспільство | Політика і влада | Освіта | Культура | Блог | Media

Архів:

В Чернівецькій області день голосування пройшов відносно спокійно і без значних порушень

28.10.2014 | grigorij

День голосування на дільницях Чернівецької області відбувся відносно спокійно. Порушення, які зафіксували спостерігачі ОПОРИ, не носять системного характеру та не вплинули на хід волевиявлення. Про це повідомили представники Громадянської мережі ОПОРА під час прес-конференції на тему: “Проміжні підсумки виборчої кампанії в Чернівецькій області”, яка відбулась 27 жовтня в Чернівцях.

Щодо тенденцій порушень в день виборів, які фіксували спостерігачі ОПОРИ, то можна назвати присутність зовнішньої агітації в районах Чернівецької області, яка не була знята, процедурні помилки та неточності в роботі виборчих дільниць. Так, під час дня голосування зафіксовані випадки видачі бюлетенів без паспортів або спроба видати бюлетень за закордонним паспортом, псування інформаційних плакатів на дільницях, відсутність в скриньках для голосування на дому двох контрольних талонів, відсутність осіб, які змінили місце голосування, в списках та ін. Вже після завершення голосування сталась ситуація на одній з дільниці 203 округу, коли спостерігача ОПОРИ, яка мала намір скласти акт про порушення, не хотіли випускати з дільниці.

Також в 202, 203 та в 204 окружних виборчих комісія зафіксовані масові випадки заповнення порожніх протоколів в або поруч з приміщенням ОВК, а не на виборчих дільницях, як це має відбуватись. Вірогідно, керівництво дільничних комісій мало при собі підписані порожні протоколи і печатку, яку заборонено вивозити за межі дільниці. Варто зауважити, що заповнення протоколу за межами виборчої дільниці не обов’язково свідчить про фальсифікацію результатів волевиявлення. Адже в більшості випадків виправлення стосується технічних похибок (так звана процедура уточнення).

202 округ: http://youtu.be/J0XMm4YAfT4

203 округ: http://youtu.be/U83gZdpExi8

204 округ: http://youtu.be/8Gad0Cjre5k

Наразі представники ОПОРИ продовжують спостереження в окружних виборчих комісіях. На жаль, в більшості комісіях черги з бажаючих здати протокол, виникають сутички та суперечки.

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51. Важливу інформацію можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org та на сторінці в Facebook – https://www.facebook.com/oporaChernivtsi

Детальніше: Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)Відкоментувати • RSS Новини ОПОРА

  • 3,5 роки ВР: продуктивність на рівні 12%, «законодавче цунамі» та низька відвідуваність засідань комітетів
   Чим швидше наближається завершення скликання, тим меншою стає кількість ухвалених законодавчих актів. Так, за 3,5 роки роботи парламенту лише 12% законопроектів стали законами. Низька законодавча продуктивність Верховної Ради супроводжується і збільшенням «законодавчого цунамі». Наразі лише кожен восьмий законопроект має перспективи для ухвалення. Такі результати дослідження презентували експерти Громадянської мережі ОПОРА під час прес-конференції 12 червня.
  • Виборча реформа в Україні: ключові питання
   Ризик масштабного підкупу виборців в Україні є високим, і дуже важливо прийняти закон, який введе санкції за це. Про це заявила радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба на зустрічах з депутатами Європарламенту, представниками Європейської комісії під час дводенного візиту до Брюсселю, організованого Європейською платформою за демократичні вибори.
  • На обговоренні Виборчого кодексу врахували поправки щодо відкритих даних Реєстру виборців
   Сьогодні робоча група щодо Виборчого кодексу врахувала поправки, що стосувались списків виборців та статистичних даних з Реєстру виборців. Про це повідомляють присутні на засіданні представники Громадянської мережі ОПОРА.