November 2017
M T W T F S S
« Oct    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Громадянське суспільство | Політика і влада | Освіта | Культура | Блог | Media

Архів:

Передвиборна агітація Чернівецької області: друковані матеріали та особисті зустрічі з виборцями

23.10.2017 | grigorij

Серед чотирьох об’єднаних територіальних громад Чернівецької області, вибори у яких відбудуться вже наступної неділі 29 жовтня, найактивніше передвиборна агітаційна кампанія проводиться у Кіцманській ОТГ.

Найбільша активність спостерігається в Кіцманській ОТГ, де кандидати у депутати та на посаду голови розповсюджують агітаційну продукцію в наметах та під час особистих зустрічей. Деякі кандидати розміщують агітацію на зовнішніх рекламних носіях. Крім того, в неділю, 22 жовтня, о 18:00 в районному Будинку народної творчості міста Кіцмань, відбудеться зустріч з кандидатами в депутати та кандидатами на посаду міського голови громади.

Кандидати у депутати та на посаду голови Мамаївської ОТГ фактично не використовують зовнішню рекламу, в окремих випадках розповсюджується агітаційна продукція, натомість проводяться особисті зустрічі з виборцями. Також 22 жовтня о 13:00 в Будинку культури села Мамаївці для виборців організована зустріч з кандидатами.

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували листівку формату А4 «Напередодні майбутніх виборів», підписана ініціативною групою села Мамаївці. За словами місцевих жителів, листівка розповсюджували разом з випуском обласної газети «ЧАС». В публікація описано процес об’єднання громадян. Також автори згадують у матеріалі «одного із свідомих депутатів Ю. Савчука», а також діючого сільського голову «наш голова [ред. – сільський голова Мамаївців Сергій Угринчук] на словах висловив пітримку цієї ідеї [ред. – ідея створення ОТГ], але в той же час повторив фразу про відповідальність (тобто безвідповідальність) його та більшості депутатів».

У тексті згадується й політична партія:

Тут постає логічне запитання: яке моральне право мають йти на вибори ті люди, які не можуть і не хочуть брати на себе відповідальність за громаду; які всіляко протидіяли, розпускаючи безглузді чутки, принижуючи по суті тих, з ким ми вже по суті об’єднались і кричали: «Мамаївські газди» проти Лужанських… На сьогоднішній день всі ці депутати, ставши під крило ВО «Батьківщина», дружно балотуються на різних округах… До речі щодо «Батьківщини»: в нашому селі аж чотири депутати, які представляють дану політичну силу (один обласний і троє районних) і жоден з них не приклав ніяких зусиль для просування реформи. Зате коли діло дійшло до виборів, «Батьківщина» тут як тут!»

Громадянська мережа ОПОРА звертає увагу, що якщо поширена інформація, у будь-якій формі, про суб’єкта виборчого процесу (кандидата, політичну партію або місцеву її організацію) є недостовірною, то поширення такої інформації є порушенням вимог виборчого законодавства та має ознаки використання «брудних технологій». Так, відповідно до частини 5 статті 60 Закону «Про місцеві вибори», забороняється розповсюджувати завідомо недостовірних відомостей про кандидата, політичну партію або її місцеву організацію-суб’єкта виборчого процесу, а також розповсюдження завідомо недостовірної інформації про підтримку певного кандидата або місцевої організації партії іншими кандидатами, політичними партіями або їх місцевими організаціями.

Окрім цього, на листівці відсутня інформація про замовника та інші вихідні дані. Згідно частини 2 статті 56 Закону, друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

Неактивними є агітаційні кампанії в Острицькій та Магальській громадах. У селі Магала на посаду голови громади претендує один кандидат, тому боротьба за місце керівника громади – відсутня. Кандидати в депутати персонально спілкуються з окремими виборцями. Такий же низький рівень агітації спостерігається в Острицькій громаді, де на посаду сільського голови балотується чотири претенденти. Кандидати зазначають, що проводять агітацію у формі особистих зустрічей та «від дверей до дверей».

Нагадуємо, 29 жовтня відбудуться перші вибори в чотирьох громадах Чернівецької області:
1) Кіцманська ОТГ до складу якої увійдуть м. Кіцмань, с. Суховерхів та с. Давидівці;
2) Мамаївська ОТГ в складі с. Лужани та с. Мамаївці;
3) Магальська ОТГ в складі с. Рідківці, с. Буда, с. Прут, с. Остриця( Новоселицького р-ну) та с. Магала;
4) Острицька ОТГ з селами Луковиця, Горбова, Годинівка, Цурень, Банчени, Маморниця, Радгоспівка та Остриця.

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

За коментарями звертайтеся: Тарас Прокоп, координатор громадського спостереження за виборами у Чернівецькій області, тел.: +38095490050чотири, email: prokoptar(at)gmail.comВідкоментувати • RSS Новини ОПОРА

  • Вжух і...стара ЦВК: історія зміни довжиною в життя
   Незважаючи на заклики представників міжнародної спільноти щодо необхідності оновлення складу Центральної виборчої комісії, обіцянки з боку керівництва держави вирішення кадрових питань та заяви окремих політичних груп з проханням пришвидшити цей процес, 13 з 15 членів ЦВК досі працюють більше визначеного законом терміну, а парламентські фракції та групи не надто поспішають вносити нові кандидатури.
  • Посли країн G7 підтримали виборчу реформу в Україні та закликали змінити склад ЦВК
   Посли країн  G7 виступили зі спільною заявою щодо впровадження в Україні виборчої реформи, яка є ключовою запорукою повноцінної реалізації потенціалу України, та закликали до оновлення у 2017 році складу Центральної виборчої комісії шляхом призначення 13 членів ЦВК, термін перебування яких вичерпано.
  • Вибори в Чехії – це вибори на довірі, в Україні таке б не пройшло
   На руках квиток на громадський транспорт на 72 години, акредитація від Český statistický úřad, перелік виборчих дільниць в Zbraslav та Radotín, переклад на англійську місцевого закону про вибори до Чеського парламенту. Позаду декілька днів зустрічей з місцевими активістами, громадськими діячами, журналістами та навіть політиками. У нашій команді – Наталя з російського «Голосу», перекладач Альона з […]