July 2018
M T W T F S S
« May    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Громадянське суспільство | Політика і влада | Освіта | Культура | Блог | Media

Архів:

Мажоритарники з Чернівецької області у березні зареєстрували 11 законопроектів

08.04.2016 | grigorij

У березні народні депутати, обрані до парламенту в мажоритарних округах Чернівецької області, зареєстрували 11 законопроектів, п’ять з яких зареєстрував нардеп від 204 виборчого округу Максим Бурбак. Ще по три законодавчі ініціативи зареєстрували Микола Федорук та Іван Рибак. Жодного законопроекту протягом березня не зареєстровано Григорієм Тімішем. Десять з 11 законодавчих ініціатив були підготовлені народними депутатами у співавторстві. В березня нардепи зареєстрували на шість законопроектів менше, аніж у лютому 2016 року

Народні депутати з Чернівецької області своїми законопроектами переважно пропонують зміни до існуючих нормативно-правових актів (законів, Податкового, Митного та Бюджетного кодексів України). Ще чотири законопроекти – це проекти постанов. Один проект нового закону стосувався державних символів України та порядку їх використання і захисту.

З початку роботи парламенту нового скликання нардепи з Чернівецької області зареєстрували 166 законопроектів, 39 з яких стали чинними нормативно-правовими актами.

Микола Федорук, обраний до Верховної Ради від Народного фронту у виборчому окрузі 201 (м. Чернівці), зареєстрував протягом березня три законопроекти. Йому належить авторство проекту закону про внесення змін до прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України щодо фінансування закладів соціально-культурної сфери в селах, селищах, містах районного значення. Окрім цього нардеп виступив співавтором ще двох законодавчих ініціатив: проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель; та проекту постанови про віднесення міста Калинівка Калинівського району Вінницької області до категорії міст обласного значення. Загалом з початку каденції народним депутатом зареєстровано 59 законопроектів, 18 з яких стали чинними нормативно-правовими актами.

Іван Рибак, обраний до Верховної ради від БПП Солідарність у виборчому окрузі 202 (Вижницький, Кіцманський, Путильський, частина Сторожинецького районів), зареєстрував протягом березня три законопроекти. Усі вони були підготовлені у співавторстві та стосувалися внесення змін до вже існуючих: перехідних положень Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування операцій з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України товарів, що використовуються у лісовому господарстві; прикінцеві та перехідні положення Митного кодексу України щодо особливостей оподаткування ввізним митом товарів, що використовуються у лісовому господарстві; деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного нагляду у сфері охорони навколишнього природного середовища в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, родючості ґрунтів. Загалом з початку роботи в парламенті Іваном Рибаком зареєстровано 50 законопроектів, три з яких стали чинними нормативно-правовими актами.

Григорій Тіміш, обраний до Верховної Ради від БПП Солідарність у виборчому окрузі 203 (Герцаївський, Глибоцький, Новоселицький, частина Сторожинецького району), не відзначився протягом березня жодним законопроектом. З початку каденції народним депутатом зареєстровано 17 законопроектів, шість з яких стали чинними нормативно-правовими актами.

Масим Бурбак, обраний до Верховної Ради від Народного фронту у виборчому окрузі 204 (Заставнівський, Кельменецький, Сокирянський та Хотинський райони), у співавторстві з колегами зареєстрував протягом березня п’ять законопроектів. Один з них є проектом нового закону про державні символи України, порядок їх використання та захисту. Дві законодавчі ініціативи стосувалися внесення змін до законодавства України щодо посилення захисту державних символів України і уточнення обставин їх використання, та участі представників органів місцевого самоврядування у діяльності конкурсного комітету органу виконавчої влади. Дві інші ініціативи депутата та його колег – проекти постанов, які стосуються відзначення 75-річчя з дня народження Богдана Ступки, та заходів з реалізації рекомендацій щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України. З початку роботи Верховної Ради восьмого скликання Максимом Бурбаком зареєстровано 40 законопроектів, 12 з яких стали чинними нормативно-правовими актами.

Варто зауважити, що законотворча діяльність народних депутатів переважно стосується тематики комітетів, до складу яких вони входять. Окрім того народні обранці з Чернівецької області відзначаються дисциплінованістю відвідин пленарних засідань.

Для того, аби дізнатись, як народні депутати голосували за важливі для українців питання, можете відвідати новий сайт ОПОРИ «Вони голосують для тебе». Ввівши у пошук прізвище народного депутата, ви дізнаєтесь, чи той голосує за лінією фракції, а чи проти, з ким «дружить» під час голосувань, а також, наскільки його слова співвідносяться з ділом (голосуванням).

Підготовлено в рамках Програми USAID “РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво”, що виконується Фондом Східна Європа.

За деталями звертайтесь
Владислав Баранський 0669053642, v.baransky@opora.org.ua
Надія Вірна, тел. +380502104847 virna@opora.org.uaВідкоментувати • RSS Новини ОПОРА

  • Липень у ВР: як депутати ходили та голосували
   Цього місяця у стінах Верховної Ради було 8 пленарних днів. За цей час кожен із народних обранців мав можливість 314 разів проголосувати за питання порядку денного. Проте понад третину з них, 117 (або 37%), були технічного характеру (розгляд за скороченою процедурою, включення до порядку денного). Ще 150 разів (48%) нардепи голосували за поправки до законопроектів. […]
  • Чи збереться робоча група щодо Виборчого кодексу до вересня?
   Сьогодні робоча група щодо Виборчого кодексу не змогла зібратись на засідання таким складом, аби розпочати розгляд поправок. Про це повідомляють присутні на засіданні представники Громадянської мережі ОПОРА.
  • Законопроект №6240 у Комітеті: розглянути (,) не можна (,) зволікати
   Вчора законопроект щодо виборчих прав ВПО та трудових мігрантів вперше з’явився у порядку денному Комітету правової політики та правосуддя більше, ніж через рік. Чи варто очікувати зрушення цього питання з мертвої точки?