December 2018
M T W T F S S
« Nov    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Громадянське суспільство | Політика і влада | Освіта | Культура | Блог | Media

Архів:

Чернівецькій міській раді не вистачило 1%, щоб мати задовільний рівень публічності

30.09.2015 | grigorij

За результатами кампанії дослідження рівня Індексу публічності, Громадянська мережа Опора визначила рейтинг міських рад України по прозорості, відкритості та підзвітності. В трійку лідерів серед міських рад ввійшли Івано-Франківськ, Вінниця та Київ. Чернівецька міська рада зайняла 6-ту позицію. Координатор проекту в Чернівецькій області Тарас Прокоп зазначив, що в порівнянні з минулим роком Чернівецькій міській раді вдалось піднятися на дві позиції і набрати 60% публічності, замість минулорічних 53%, проте не можна сказати, що прогрес суттєвий. На підставі дослідження розроблено ряд рекомендацій до міського голови, виконавчих органів та депутатів Чернівецької міської ради.

РЕЙТИНГ МІСТ

Досить високою є рівень публічності міського голови, який зайняв 5-ту сходинку. Порівняно з минулим роком на сайті з’явилося чимало інформації щодо діяльності міського голови, також він постійно взаємодіє з журналістами та громадою міста, використовуючи різноманітні методи комунікації та сучасні технології. За минулий рік міський голова декілька разів ініціював громадські слухання та проводив консультації з громадськістю. Важливим також є звітування міського голови, яке відбувалося в тому числі й на відкритій зустрічі з територіальною громадою. Досить успішною є робота над розробкою нового Статуту територіальної громади міста, до якої активно долучали представників громадськості та враховували всі їхні рекомендації та зауваження.

Серед недоліків у публічності міського голови є відсутність інформації про його помічників та радників, розпоряджень про призначення на посаду службовця/заміщення вакантної посади, прогнозу соціально-економічного розвитку міста. Також не всі рішення МГ публікуються на веб-сайті, а офіційні документи не систематизуються по категоріях. Хоча сайт міської ради доволі інформативний, працювати з ним звичайному користувачеві дуже складно, оскільки сайт не обладнаний хорошою системою пошуку та погано структурований, не має дружнього інтерфейсу.

Суттєво оновилася інформація про роботу виконавчих органів міської ради, в загальноукраїнському рейтингу вони набрали 63 % (минулого року – 54%) і зайняли 9-ту сходинку. На веб-сайті можна знайти структуру та персональний склад виконавчих органів, з’явилася також вичерпна інформація про керівників виконавчих органів та їх заступників, їхні контактні дані. Позитивною практикою було запровадження цього року окремого розділу «Фінанси міста», в якому можна в зручній формі ознайомитися зі структурою бюджету та побачити, на які установи та скільки коштів виділяється. Також варто відзначити, що інформація про виконання місцевого бюджету за 2014 рік, як і проект бюджету 2015 року проходили громадське обговорення.

Значним недоліком у плані публічності можна назвати відсутність на сайті інформації про підприємства, установи та організації та інформації про установи і заклади соціальної сфери (освітні, медичні заклади, соціальні служби, заклади культури тощо), що належать до сфери управління виконавчих органів. Немає на сайті також інформації, що містить формули розрахунків тарифів на комунальні послуги, недостатньо висвітлюється інформація про проведення земельних торгів. Хоч іще минулого року представники міської ради обіцяли створення окремого веб-сайту ЦНАПу, та його й досі немає. Негативом є відсутність чіткої процедури звітування виконавчих органів, а відтак, ознайомитися з їхньою роботою на сайті міської ради майже неможливо. Немає також інформації про хід та результати відчуження комунального майна та звітів про хід виконання програм поточного року.

Досить низьким індексом публічності вже другий рік поспіль відзначаються депутати Чернівецької міської ради, вони набрали 53% (минулого року – 50%) і займають 8-му сходинку в загальноукраїнському рейтингу. На веб-сайті відсутні біографічні дані народних обранців, їхні контакти, немає й декларацій. Хоч на сайті є чітко визначений графік прийому громадян депутатами, мало хто з них насправді проводить цей прийом. На сайті не відображається інформація про реєстрацію депутатів на засіданнях, результати поіменного голосування, а також подані депутатські запити. Поточного року депутати Чернівецької міської ради не ініціювали жодних громадських обговорень. Тільки одиниці з-поміж депутатів прозвітували на веб-сайті про виконану ними роботу.

Позитивом є вільний доступ мешканців міста до засідань міської ради та можливість виступати на сесіях. Проекти рішень та самі рішення вчасно оприлюднюються на сайті міської ради, проте публікуються не всі рішення. Мешканці міста можуть вільно спостерігати за сесіями через он-лайн трансляцію, однак на веб-сайті не зберігається архів записів відео з сесій. На сайті можна знайти межі округів депутатів, а також графік засідань постійних депутатських комісій. У достатній формі представлена інформація про секретаря міської ради. Також громадяни можуть вільно ознайомитися з усіма документами, які регламентують роботу депутатів.

За результатами дослідження можна сказати, що робота Чернівецької міської ради стала більш публічною, проте не дуже суттєво. Все ще залишається чимало інформації, яку варто було б публікувати на сайті міської ради та й сам сайт потребує реконструкції, оскільки пошук інформації на ньому є дуже незручним для звичайних користувачів.

Детальніше про минулорічні дослідження та методологію можна почитати на веб-сторінці: publicityindex.org

Контактна особа: Прокоп Тарас – 0954900504Відкоментувати • RSS Новини ОПОРА

  • Робочій групі залишилось розглянути 922 поправки до Виборчого кодексу
   На сьогоднішньому засіданні робочої групи з доопрацювання Виборчого кодексу пройшли 158 поправок. Закінчили розгляд питань виборів депутатів сільських, селищних, міських, районних у містах рад. Крім того, на початку засідання перетнули показник у 3296 поправок, а, отже, до завершення опрацювання документу залишилось лише 1000 поправок. Про це повідомляють присутні на засіданні представники Громадянської мережі ОПОРА.
  • Більшу частину сьогоднішнього засідання групи поправки до Виборчого кодексу розглядав лише один депутат
   На сьогоднішньому засіданні робочої групи з доопрацювання Виборчого кодексу пройшли 213 поправок. Розглянули питання загальних положень місцевих виборів, а також строків та порядку висування та умов реєстрації кандидатів у депутати. Перші півтори години засідання був присутній лише один народний депутат, потім долучилися ще двоє. Про це повідомляють присутні на засіданні представники Громадянської мережі ОПОРА.
  • Спостерігачі ОПОРИ зафіксували 748 випадків «піару» політиків на бюджетних проектах
   Цього року Кабінет Міністрів направив 3 мільярди гривень на розвиток територій. Проте їх виділення характеризується відсутністю планування, обґрунтованих пріоритетів та чітких критеріїв оцінки проектів, й вкладається в логіку боротьби за симпатії виборців. Так, протягом червня – жовтня 2018 року громадські спостерігачі зафіксували 748 випадків ймовірного використання інфраструктурних проектів та соціально-економічних заходів у цілях імовірної непрямої […]