October 2017
M T W T F S S
« Sep    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Громадянське суспільство | Політика і влада | Освіта | Культура | Блог | Media

Архів:

Чернівецькій міській раді не вистачило 1%, щоб мати задовільний рівень публічності

30.09.2015 | grigorij

За результатами кампанії дослідження рівня Індексу публічності, Громадянська мережа Опора визначила рейтинг міських рад України по прозорості, відкритості та підзвітності. В трійку лідерів серед міських рад ввійшли Івано-Франківськ, Вінниця та Київ. Чернівецька міська рада зайняла 6-ту позицію. Координатор проекту в Чернівецькій області Тарас Прокоп зазначив, що в порівнянні з минулим роком Чернівецькій міській раді вдалось піднятися на дві позиції і набрати 60% публічності, замість минулорічних 53%, проте не можна сказати, що прогрес суттєвий. На підставі дослідження розроблено ряд рекомендацій до міського голови, виконавчих органів та депутатів Чернівецької міської ради.

РЕЙТИНГ МІСТ

Досить високою є рівень публічності міського голови, який зайняв 5-ту сходинку. Порівняно з минулим роком на сайті з’явилося чимало інформації щодо діяльності міського голови, також він постійно взаємодіє з журналістами та громадою міста, використовуючи різноманітні методи комунікації та сучасні технології. За минулий рік міський голова декілька разів ініціював громадські слухання та проводив консультації з громадськістю. Важливим також є звітування міського голови, яке відбувалося в тому числі й на відкритій зустрічі з територіальною громадою. Досить успішною є робота над розробкою нового Статуту територіальної громади міста, до якої активно долучали представників громадськості та враховували всі їхні рекомендації та зауваження.

Серед недоліків у публічності міського голови є відсутність інформації про його помічників та радників, розпоряджень про призначення на посаду службовця/заміщення вакантної посади, прогнозу соціально-економічного розвитку міста. Також не всі рішення МГ публікуються на веб-сайті, а офіційні документи не систематизуються по категоріях. Хоча сайт міської ради доволі інформативний, працювати з ним звичайному користувачеві дуже складно, оскільки сайт не обладнаний хорошою системою пошуку та погано структурований, не має дружнього інтерфейсу.

Суттєво оновилася інформація про роботу виконавчих органів міської ради, в загальноукраїнському рейтингу вони набрали 63 % (минулого року – 54%) і зайняли 9-ту сходинку. На веб-сайті можна знайти структуру та персональний склад виконавчих органів, з’явилася також вичерпна інформація про керівників виконавчих органів та їх заступників, їхні контактні дані. Позитивною практикою було запровадження цього року окремого розділу «Фінанси міста», в якому можна в зручній формі ознайомитися зі структурою бюджету та побачити, на які установи та скільки коштів виділяється. Також варто відзначити, що інформація про виконання місцевого бюджету за 2014 рік, як і проект бюджету 2015 року проходили громадське обговорення.

Значним недоліком у плані публічності можна назвати відсутність на сайті інформації про підприємства, установи та організації та інформації про установи і заклади соціальної сфери (освітні, медичні заклади, соціальні служби, заклади культури тощо), що належать до сфери управління виконавчих органів. Немає на сайті також інформації, що містить формули розрахунків тарифів на комунальні послуги, недостатньо висвітлюється інформація про проведення земельних торгів. Хоч іще минулого року представники міської ради обіцяли створення окремого веб-сайту ЦНАПу, та його й досі немає. Негативом є відсутність чіткої процедури звітування виконавчих органів, а відтак, ознайомитися з їхньою роботою на сайті міської ради майже неможливо. Немає також інформації про хід та результати відчуження комунального майна та звітів про хід виконання програм поточного року.

Досить низьким індексом публічності вже другий рік поспіль відзначаються депутати Чернівецької міської ради, вони набрали 53% (минулого року – 50%) і займають 8-му сходинку в загальноукраїнському рейтингу. На веб-сайті відсутні біографічні дані народних обранців, їхні контакти, немає й декларацій. Хоч на сайті є чітко визначений графік прийому громадян депутатами, мало хто з них насправді проводить цей прийом. На сайті не відображається інформація про реєстрацію депутатів на засіданнях, результати поіменного голосування, а також подані депутатські запити. Поточного року депутати Чернівецької міської ради не ініціювали жодних громадських обговорень. Тільки одиниці з-поміж депутатів прозвітували на веб-сайті про виконану ними роботу.

Позитивом є вільний доступ мешканців міста до засідань міської ради та можливість виступати на сесіях. Проекти рішень та самі рішення вчасно оприлюднюються на сайті міської ради, проте публікуються не всі рішення. Мешканці міста можуть вільно спостерігати за сесіями через он-лайн трансляцію, однак на веб-сайті не зберігається архів записів відео з сесій. На сайті можна знайти межі округів депутатів, а також графік засідань постійних депутатських комісій. У достатній формі представлена інформація про секретаря міської ради. Також громадяни можуть вільно ознайомитися з усіма документами, які регламентують роботу депутатів.

За результатами дослідження можна сказати, що робота Чернівецької міської ради стала більш публічною, проте не дуже суттєво. Все ще залишається чимало інформації, яку варто було б публікувати на сайті міської ради та й сам сайт потребує реконструкції, оскільки пошук інформації на ньому є дуже незручним для звичайних користувачів.

Детальніше про минулорічні дослідження та методологію можна почитати на веб-сторінці: publicityindex.org

Контактна особа: Прокоп Тарас – 0954900504Відкоментувати • RSS Новини ОПОРА

  • Імітація парламентської дискусії – загроза виборчій реформі
   Провальні результати голосування парламенту щодо 3-х законопроектів про вибори народних депутатів актуалізують необхідність започаткування якісного, інклюзивного політичного діалогу між усіма зацікавленими сторонами. Імітація парламентської дискусії не може призвести до будь-якого предметного рішення, у тому числі і щодо запровадження пропорційної системи з відкритими списками на виборах народних депутатів України.
  • Виборчий процес у 201 ОТГ відповідає базовим вимогам законодавства - ОПОРА
   На поточний момент виборчий процес відповідає базовим вимогам законодавства, є достатньо конкурентним та не супроводжується порушеннями чи факторами, які здатні поставити під сумнів належну організацію і проведення голосування. Однак дестабілізуючим фактором виборчого процесу є правова невизначеність окремих виборчих процедур, яка була спричинена незадовільною якістю чинного Закону України «Про місцеві вибори». Про це йшла мова під час […]
  • ПРОМІЖНИЙ ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СПОСТЕРЕЖЕННЯ НА ПЕРШИХ МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ У ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ 29 ЖОВТНЯ 2017 РОКУ (30.09.2017 – 18.10.2017)
   29 жовтня 2017 року відбудуться перші вибори у 201 об’єднаній територіальній громаді. Виборчі процеси офіційно розпочалися 9 вересня і охоплюють територіальні громади в усіх без виключення областях України.  Найбільша кількість перших виборів у об’єднаних громадах відбувається у Дніпропетровській (19) та Волинській областях (19), натомість у Закарпатській  та Миколаївській областях відбувається виборчий процес лише у одній […]