August 2018
M T W T F S S
« May    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Громадянське суспільство | Політика і влада | Освіта | Культура | Блог | Media

Архів:

Чернівецька журналістика перед виборами

01.10.2015 | grigorij

Початок виборчої кампанії в Чернівцях відзначився кількома подіями, які сколихнули журналістську спільноту. По-перше, це неадекватна поведінка заввіділення пологового будинку в Чернівцях, який виривав з рук журналістки Галини Єреміци фотокамеру, штовхав журналісток. По-друге, це спроба працівників міліції здійснити слідчі дії з персональною комп’ютерною технікою в квартирі редактора інформаційного порталу «Букінфо» Сергія Зарайського.

Я зустрічалась з лікарями після того випадку в пологовому будинку (до речі, за заявою журналістки відкрито кримінальне провадження за ст. 171 – перешкоджання). На моє прохання поспілкуватись з керівниками медичних комунальних установ відгукнулась Чернівецька міська рада. І в нас відбулась годинна розмова з півсотнею медиків. Вона, на жаль, перетворилась на з’ясування відносин. Бо, як завше, “журналісти шукають проблеми, а не показують важку щоденну працю лікарів”. Бо, як завше, “журналісти не знають статутів лікарень, посадових інструкцій лікарів, режиму роботи і т.п”. Бо, як завше, “журналісти висмикують зі слів те, що насправді не малось на увазі і тому подібне”.

Одним словом, я багато почула про роботу журналістів, як її сприймають медики. Ще більше я хотіла їм пояснити, що наша робота – інформувати, а також розслідувати і розповідати людям про те, що насправді діється в лікарнях, які послуги там насправді надаються, які проблеми є. І якщо у медиків є бажання поділитись чимось гарним – діліться. Але якщо є проблеми – давайте про них говорити. Давайте разом шукати шляхи їх вирішення.

Я не змогла пояснити їм поняття суспільного інтересу. Пробувала пояснити те, що журналіст має право проводити секретну зйомку, якщо в інший спосіб неможливо отримати інформацію. Або здійснювати інші заходи, щоб виявити порушення прав пацієнтів, нездійснення заходів для збереження персональних даних клієнтів медустанов і т.п. Лікарі закликали журналістів бути більш професійними, не порушувати розпорядку роботи медичних закладів міста, менше шукати ґанджів, а більше фахово інформувати людей. Розійшлись ми, залишаючись кожен при своїй думці. Але погодились, що нам – медикам і журналістам – варто більше спілкуватись, шукати точок дотику, спільних тем та не боятись говорити на проблемні питання.

Але історія в пологовому будинку не була єдиною хвилею збурення. Так, нещодавно з незрозумілою ухвалою суду до редактору інформаційного порталу «Букінфо» Сергія Зарайського заявились слідчі. Хотіли перевірити його персональну комп’ютерну техніку. Так хотіли перевірити, що зобачивши журналістів, які прибули на підмогу колезі, швиденько поїхали геть, нагадавши, що експерта нема. А тільки експерт, мовляв, може оглядати техніку.

Трагікомічності цьому випадку надав коментар першого заступника начальника УМВС України в Чернівецькій області Олександра Чубея. Пояснення керівництва обласної міліції були настільки нікчемними, що було не стільки смішно, стільки страшно. Адже ці люди претендують на назву «правоохоронці». В той час, як не розуміються в елементарних технічних питаннях і з цим нерозумінням виходять на люди, приходять до редактора в квартиру.

«Я не знаю, я не спеціаліст… Я можу пояснити тільки те, як воно відбувається. Дуже багато на сьогоднішній день є електронних пристроїв. Ми не володієм… Спеціалісти… Якщо би я сказав, що потрібно, допустимо, взяти доступ до якоїсь інформації, а я не знаю… Я тільки сьогодні почав дізнаватись деякі моменти: якісь динамічні адреси, чи ще щось…». Такі слова першого (!) заступника очільника міліції області.

Почувши ці слова, стає ще більше лячно. Тим паче, що їм передувала ухвала районного суду, яка такі дії правоохоронців «благословила». Тут або проводити навчання для працівників суду і міліції щодо специфіки роботи телекомунікаційних мереж, мережі Інтернет. Або…

Тим часом ці події відволікли увагу від «врожаю». Адже час виборів – це час джинси. На диво, в порівнянні з минулими виборчими кампаніями, джинси в друкованих ЗМІ менше. Однак це тільки початок.

Надія Вірна

Рубрика: Media, Блог
Теґи: ,


Відкоментувати • RSS Новини ОПОРА

  • Сьогодні розпочалось навчання у Школі виборчих омбудсменів
   У п’ятницю, 17 серпня, в Українському католицькому університеті у Львові почалось навчання 35 кандидатів на посади громадських омбудсменів із захисту виборчих прав. Воно проходить у рамках проекту «Виборча реформа задля підсилення впливу агентів змін та підтримки публічного діалогу», що фінансується Європейським Союзом.
  • ЦВК не змогла розглянути питання щодо перших виборів у ОТГ, однак змінила Порядок їх призначення
   Центральна виборча комісія не змогла внести у порядок денний питання можливості призначення перших місцевих виборів у об’єднаних територіальних громадах, однак змінила Порядок призначення таких виборів, згідно з яким у виняткових випадках вибори можуть призначатись не тільки на квітень, жовтень та грудень, а на будь-яку іншу дату. 
  • Громадянська участь: що це таке?
   Громадська чи громадянська участь, залучення громади, учасницьке прийняття рішень, партисипація чи партисипація – усе це синоніми одного поняття, без якого неможливо уявити розвиток демократичного суспільства у сучасному світі.