September 2018
M T W T F S S
« May    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Громадянське суспільство | Політика і влада | Освіта | Культура | Блог | Media

Архів:

Агітаційні плакати Михайлішина про концерт росіянина Буйнова висять на дитсадочках

01.10.2012 | grigorij

На вхідних дверях мінімум двох дитячих садочків міста Чернівці висять плакати із рекламою концерту російського співака Олександра Буйнова, який відбудеться 2-3 жовтня для освітян міста Чернівці за підтримки кандидата від Партії регіонів у 201 виборчому окрузі Віталія Михайлішина. Закон «Про вибори народних депутатів України» класифікує такі афіші, як агітаційний матеріал, а його розміщення на комунальних установах є порушенням цього закону. Окрім цього, участь в агітаційних заходах громадян іншої країни теж є порушенням закону про вибори.

На вхідних дверях мінімум двох дитячих садочків міста Чернівці (№ 20, м. Чернівці, вул. Руська, 182а; № 6, м. Чернівці, вул. Й. Главки, 8-10) висять плакати із рекламою концерту російського співака Олександра Буйнова, який відбудеться 2-3 жовтня для освітян міста Чернівці за підтримки кандидата від Партії регіонів у 201 виборчому окрузі Віталія Михайлішина. Закон «Про вибори народних депутатів України» класифікує такі афіші, як агітаційний матеріал. Так, ч. 2, ст. 68 говорить, що передвиборна агітація може проводитися у формі «проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів за підтримки партії – суб’єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати, а також оприлюднення інформації про таку підтримку». Таким чином афіша концерту із оприлюдненням інформації про підтримку цього заходу Віталієм Михайлішином, мала б розглядатися саме як агітаційний матеріал цього кандидата. У свою чергу ч. 4 ст. 74 забороняє «розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності».

Нагадаємо, що це не перший випадок, коли агітація Віталія Михайлішина розміщена на комунальних установах. На минулому тижні ОПОРА повідомляла, що агітаційні плакати кандидата від Партії регіонів у 201 виборчому окрузі, секретаря Чернівецької міської ради Віталія Михайлішина, висять на вхідних дверях та у вестибулі Обласної комунальної установи «Лікарня швидкої допомоги» (м. Чернівці, вул. Фастівська, 2). Станом на вечір 30 вересня агітація зникла з вхідних дверей, але продовжує висіти у вестибулі лікарні.

Окрім того, ч. 1 ст. 74 забороняє «участь у передвиборній агітації іноземцям та особам без громадянства, у тому числі через журналістську діяльність чи у формі участі у концертах, виставах, спортивних змаганнях, інших публічних заходах, що проводяться на підтримку чи за підтримки партії – суб’єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати». Тобто, порушенням є і той факт, що участь в даному концерті візьме співак-громадянин іншої країни.

Про те, що даний концерт буде агітаційним, окрім афіш говорить нещодавній досвід проведення схожого концерту за підтримки цього ж кандидата. 25 жовтня за подібною організаційною схемою (захід проводився для окремої категорії «бюджетників» – медиків, а вхід на нього був безкоштовний і за запрошеннями) за підтримки Віталія Михайлішина відбувся концерт іншого російського співака Олександра Розенбаума. Місцева газета «Версії» описала ті події так: «…Тоді на вході медикам вручали пакетики з найрізноманітнішими подаруночками – кружками, блокнотами, ручками, блокнотиками з магнітиками тощо. І, зрозуміло, що на всьому була символіка Віталія Михайлішина, секретаря міської ради, кандидата у народні депутати по 201 мажоритарному округу».

За коментарями звертайтесь до Назара Тимощука, координатора виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, 063 628 67 71
Коментарів: 2 до “Агітаційні плакати Михайлішина про концерт росіянина Буйнова висять на дитсадочках”

 1. На 32-му садочку також афіша Буйнова висить. І на інших, за розповідями знайомих


 2. peppie, дякую за інформацію.


Відкоментувати • RSS Новини ОПОРА

  • Більше 60% українців стали свідками виборчих правопорушень
   Більше 60% українців стали свідками виборчих правопорушень, зокрема порушень правил передвиборчої агітації. Подібні порушення часто залишаються безкарними, що допоможе змінити законопроект №8270. Про це розповіла представниця ОПОРИ Ольга Коцюруба 20 вересня, у перший день роботи IV Львівського форуму кримінальної юстиції.
  • Верховна Рада оновила склад ЦВК
   Верховна Рада України оновила склад Центральної виборчої комісії, звільнивши старих членів та затвердивши кожну кандидатуру на посаду члена ЦВК. Відповідне рішення підтримали депутати під час засідання 20 вересня.
  • У Києві обговорили інструменти належного діалогу «влада-громада»
   Готовність представників об’єднаних територіальних громад до участі у процесах ухвалення рішень з боку влади та мешканців, необхідність використання ефективних механізмів залучення громадян до формування, розробки та реалізації важливих для громади рішень, практичні аспекти імплементації двостороннього діалогу «влада-громада», а також актуалізація та підтримка проекту Закону України «Про публічні консультації» (№7453 від 27.12.2017) і залучення громадян до […]